Utilizacija

Mes pasižadame gamtai

Jau nuo 1994 metų „Volkswagen” laikosi visiems koncerno gamintojams privalomos aplinkos apsaugos normatyvų (VW 91102). Vadovaudamiesi šia norma, automobilių konstruktoriai kuria perdirbimui taikomus reikalavimus atitinkančias transporto priemones ir jų dalis. Taip siekiama iš esmės pagerinti „Volkswagen” produktų savybes pakartotiniam panaudojimui. Naujos išvados ir besikeičianti įstatyminė bazė yra įtraukiama į aplinkos apsaugos normatyvus.

Aplinkos apsaugos normatyvų aktualumas tikrinamas kiekvienais metais vykstančio aplinkos apsaugos vadybos sistemos sertifikavimo pagal ISO 14001 standarto reikalavimus metu. Konstruktorių ir tiekėjų žinios aplinkos apsaugos ir perdirbimo tema nuolat atnaujinamos vidiniuose seminaruose bei mokymuose.

Automobilio utilizacinių savybių gerinimas yra vienas iš daugelio svarbių „Volkswagen” inžinierių vystymo tikslų.

volkswagen utilizacija

Kenksmingų medžiagų naudojimo ribojimas

Šiuo metu kenksmingų medžiagų naudojimas gaminant „Volkswagen” produktus reguliuojamas, vadovaujantis automobilių pramonininkų konfederacijos paruoštu normatyvu (VDA 232 – 101), kuris taip pat nuolat peržiūrimas ir pritaikomas naujiems, transporto priemonių gamybai taikomiems reikalavimams.

Dalių ir komponentų, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, naudojimas

Pirminių žaliavų tausojimas ir gamybinių medžiagų cirkuliacinio judėjimo užbaigimas yra taip pat svarbus tikslas, kuriant naują „Volkswagen” transporto priemonę. Todėl kokybiškų dalių ir detalių iš perdirbtų medžiagų naudojimas yra ne tik leistinas, bet ir vienareikšmiškai skatintinas, bei nustatytas transporto priemonių gamybos projektų aplinkos apsaugos ir konstrukcinių elementų panaudos įsipareigojimų vadovuose.

Pagrindinis UAB “Rimtoma” serviso partneris – UAB „Žalvaris” – viena didžiausių atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovių Lietuvoje, veikianti nuo 1965 m.

UAB „Žalvaris“ užsiima pavojingų atliekų (naudotų akumuliatorių, amortizatorių, tepalo, kuro, oro filtrų, panaudotų alyvų ir kt.), antrinių žaliavų (metalinės ir plastikinės pakuotės), galvaninių elementų, elektros ir elektronikos įrangos atliekų, spalvotųjų ir juodųjų metalų bei jų lydinių laužo surinkimu, rūšiavimu, perdirbimu ir eksportu.

plakatas-alyvu

AGIA skrajute SENI AUTO_