Lemiamą vaidmenį vaidina poveikio aplinkai automobilio naudojimo metu stebėjimas, naudojimo fazė, lyginimas su gamybos ar pakartotinio naudojimo faze. Dėl to „Volkswagen“ ypač didelį dėmesį kreipia į naudojimo fazės optimizavimą, atsižvelgiant į aplinkos apsaugos reikalavimus.

Kuo mažesnės degalų sąnaudos yra pagrindinis „Volkswagen“ inžinierių tikslas, užtikrinantis švarią aplinką ir taupumą klientams. Kaip šios srities laimėjimus galima paminėti šiuolaikinius FSI ir TDI variklius, be to, automatinę tiesioginę pavarų dėžę DSG®.

Be to, didelę reikšmę vaidina automobilio ilgaamžiškumas. Kuo ilgiau automobilį galima naudoti, tuo daugiau tausojami gamtinių žaliavų resursai ir automobilio savininko piniginė.

Be to, paslaugų sektorius irgi turi kuo pasigirti. Dabartinių „Volkswagen“ modelių techninės priežiūros intervalai dabar yra kas 50000 km (prailgintas techninės priežiūros intervalas nustatomas remiantis automobilio modeliu ir eksploatacijos sąlygomis). Dėl to sumažėja alyvos sąnaudos ir pailgėja senų detalių tarnavimo laikas.